Тази година с подкрепата на Фонд “Активни граждани България”, по проект “Глухо лидерство: гражданско и професионално овластяване на глухата общност”, Обединение Deaf.bg ще отбележи Международната седмица на глухите хора в периода 18-24 септември 2023 г. Мотото на кампанията тази година е “Чупим бариери” и организацията ще направи точно това, като създаде свободно пространство между глухи и чуващи и покаже какво богатство е българският жестов език.
Всички желаещи са поканени на събитията в пет български града – София, Пловдив, Плевен, Бургас и Стара Загора. В София събитието е насрочено за 19.09 (вторник) в Строежа Open Air – Борисова градина от 18:30 ч.
Ето и останалите градове:
Събитието е напълно безплатно, неформално, без ограничения и покани. От Deaf.bg ви канят да се включите и да вземете своите деца, половинки, приятели и познати, като обещават да бъде приятно, различно, динамично, цветно и с много забавления, игри и подаръци.
Deaf.bg е обединение на фондация “Заслушай се”, фондация “Взаимно” и Младежка организация на глухите активисти – МОГА и тяхното социално предприятие “Наистина жестов език”. Организацията е част от Национална мрежа за децата
Fixbet sınırsız çekim garantisi sayesinde kazandıklarınızı dilediğiniz an çekin, özgürlüğün tadını çıkarın!