Skip links

Сдружение “Самаряни” откриват “Синя стая” в Стара Загора – 22 май

На 22 май, от 10.00 ч. до 13.30 ч., ще се състои кръгла маса “Синя стая – чуй детето” в сградата на Комплекс за социални услуги за деца и семейства, намиращ се в град Стара Загора на ул. “Христо Ботев” № 205.

Целта на кръглата маса е да се постави началото на бъдеща, координирана съвместна работа между заинтересованите институции в областта на щадящото изслушване и разпит на деца, жертви или свидетели на престъпления. По време на форума ще бъде открито официално изграденото специализирано пространство за изслушване и разпит на деца, което се намира в сградата на Центъра.

Сред официалните гости на събитието ще бъдат Калин Каменов, Председател на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) и представители на Министерство на правосъдието.

Вижте предварителна програма на събитието ТУК

 

Източник: samaritans.bg

Прочетете също и:

Тази година Бележник 2025 беше представен пред институции и експерти в общо шест града

Оценките от “Бележник 2025” тази година бяха представени с поредица от събития в общо шест града в България.[…]

Криптобосс