Методите на изобразителното изкуство са един много мощен инструмент за психотерапевтична работа с клиенти, които страдат от най-различни соматични и психосоматични заболявания. Чрез различни арт-терапевтични техники ползвани самостоятелно или чрез включването ми, като подпомагащи психотерапевтичната и медицинска интервенция се постига ефективна и трайна положителна промяна.
За да се използват като средство, различно от рисуването, е необходимо да се познават основните принципи на работа при използване на арт-терапията и да е налице задълбочен психологически тренинг.
Участниците в този семинар ще имат възможност да:
- Експериментират с техники от арсенала на арт‐терапия;
- Изследват собствените си преживявания при съприкосновението с телесен симптом
чрез рисунка и работа с художествени материали; - Извлекат нова информация за себе си и за работата си с клиенти в различен професионален контекст.
Той дава възможност за продължаване на обучението в тригодишната програма на Британската асоциация на арт-терапевтите (БААТ). Подходящ е за специалисти от помагащите професии (психолози, социални работници, лекари), студенти по педагогика на изобразителното изкуство, художници, учители по рисуване, специални педагози, рехабилитатори, трудотерапевти, за работещи в дневни центрове за деца и възрастни, домове за възрастни хора, резидентни услуги за деца и възрастни и др.
Водещ: Иван Павлов психотерапевт и арт-терапевт
Кога? 30 януари 2015, петък от 15:30 до 20:00 ч. (6 учебни часа), ул. „Цар Самуил” № 16, ет. 2
Такса участие в семинара: 30 лева (ако таксата се заплаща от организация –50 лв.)
Краен срок за записване: 29 януари 2015 г.
Максимален брой участници – 12.
Регистрирането за семинара приключва при запълване на бройката.
Семинарът е конструиран така, че има своята завършеност, но същевременно се признава като част от тригодишната тренинг програма на БААТ. Научен консултант на програмата е проф. Даяна Уолър от БААТ
За повече информация и записване: [email protected] и 088 927 41 14 – Иван Павлов
Снимка: pixabay.com/stux