Министърът на здравеопазването Катя Ивкова потвърди решението на служебния министър д-р Михаил Околийски за възстановяване на Обществения съвет за изграждане на Националната детска болница. Днес се проведе първата работна среща на новия състав на съвета с ръководството на Министерството на здравеопазването (МЗ) и екипа на Здравната инвестиционна компания за детска болница (ЗИКДБ) ЕАД.
Общественият съвет беше създаден със заповед на д-р Околийски в края на неговия мандат. В момента той е в състав от седем души с председател доц. д-р Боряна Аврамова, началник на Клиниката по детска клинична онкология и хематология в УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“. В него участват още доц. д-р Димитър Печилков, началник на Детско инвазивно кардиологично отделение в Националната кардиологична болница, арх. Руси Делев, член на Управителния съвет на Камарата на архитектите в България, д-р Весела Банова, председател на Сдружение „Дете и пространство“, д-р Мария Брестничка, директор „Развитие на мрежата“ в Национална мрежа за децата, Надежда Рангелова, председател на фондация „За доброто“, и Надежда Цекулова, съосновател на Национална гражданска инициатива „За истинска детска болница“ и директор „Кампании и комуникации“ в Българския хелзинкски комитет.


