Skip links

Куклен театър отвори врати в Смолян

Кметът на Смолян Николай Мелемов откри на 20 февруари 2014 г. зала за куклен театър в сградата на Родопския драматичен театър, съобщава на своя сайт Община Смолян.

Помещението е било предвидено за детска градина при строителството на сградата по време на посещението на дипломатическия корпус. „Още едно помещение в нашата прекрасна сграда осмиспя съществуването си и то по най-добрия начин. Децата на Смолян заслужават да има едно място, което да ги пренася в света на приказките и да има възпитателен ефект. Надявам се да е от полза на родители, баби, дядовци и педагози” – каза кметът.

Управителят на сградата  на Родопския драматичен театър Адриан Петров обяви, че идеята е реализирана от техническия екип на театъра, спонсори и талантливите деца от Художествената гимназия, които украсили не само залата, но и коридора към нея. Той благодари на кмета Мелемов и община Смолян, които са помогнали за нейното осъществяване. За целта са били изхарчени само 574 лева за материали и интериор на залата.

Идеята е да се създаде школа за куклен театър под ръководството на актрисите Искра Йосифова и Десислава Минчева.

Билетите за децата от детските градини ще струват само по 1 лев. а детските утра в събота и неделя ще са на цени от 2,50 до 3 лв.

След откриването децата гледаха детския спектакъл „Жълто” на актрисата Деси Минчева и Петър Тодоров.

Източник: smolyan.bg

 

Прочетете също и: