Методите на изобразителното изкуство са едни от най-често използването при работа с деца. Те могат да бъдат изключително мощен инструмент за изразяване на различни преживявания, развиване на конкретни умения, повишавате на емоционалната компетентност на децата.
За да се използват като средство, различно от рисуването, е необходимо да се познават основните принципи на работа при използване на занимателната арт-терапия и да е налице задълбочен психологически тренинг.
Участниците в този семинар ще имат възможност да:
- Дискутират приложенията на арт -терапията в различен професионален контeкст – социални услуги, услуги към превенция на противообществени прояви и превенция на насилието, услуги от резидентен тип, услуги за социална рехабилитация и интеграция на деца в риск,училища,дневни центрове и др.;
- Да се запознаят с приложения на Арт-терапията като форма на емоционална подкрепа при работа с деца в риск;
- Да се запознаят чрез собствени преживявания с арт- терапевтични техники приложими при работа с деца и детски групи.
Семинарът дава възможност за продължаване на обучението в тригодишната обучителна програма на Британската асоциация на арт -терапевтите (БААТ). Той е подходящ за специалисти от помагащите професии (психолози, социални работници,лекари), студенти по педагогика на изобразителното изкуство, художници, учители , специални педагози, възпитатели в домове за деца и резидентни услуги, инспектори ДПС и членове на МКБППМН, социални работници от отдел”ЗД”, педагогически съветници и ресурсни учители.
Водещ: Иван Павлов психотерапевт и арт-терапевт
Кога? 20 февруари 2015 г., петък от 10:00 до 16:00 ч., ЦСРИДРГ – Фонд за превенция на престъпността -ИГА гр.Пловдив, ул.”Неофит Бозвели” №38
Такса участие в семинара: 30 лв. (ако таксата се заплаща от организация –50 лв.)
Краен срок за записване: 18 февруари 2015 г. на е-поща: [email protected]
Семинарът е конструиран така, че има своята завършеност, но същевременно ще се признава като част от тригодишната тренинг програма на БААТ.
Научен консултант на програмата е проф. Даяна Уолър от Британската асоциация на арт-терапевтите.
За повече информация и записване: е-поща [email protected] и тел. 088 927 41 14 – Иван Павлов
Снимка: pixabay.com/inspiredimages