Годишната конференция Образование 2015 ще се проведе на 13 и 14 ноември в София.
Основните теми, които ще се обсъждат, са:
- Как да постигнем споделена визия за промяна на българското образование – примерът на Образование България 2030?
- Kак да подобрим когнитивните и социално-емоционални умения на младите българи – изводи от проучване на Световната банка?
- Какви политики и реформи водят до значително подобрение в образователните резултати – опитът на Полша?
- Как да бъде насърчено новаторското мислене в образователната система – опитът на Бразилия?
- Как да подкрепим ученици от уязвими общности и различни националности да постигат отлични резултати – споделен опит от Великобритания?
На всички тези въпроси ще се опита да даде отговор традиционната годишна конференция „Качествено образование за всяко дете в България – ключови държавни политики и училищни практики”.
Форумът ще фокусира вниманието на международни и български образователни експерти, лидери в правителствения и гражданския сектор, учители и училищни директори върху ключовите иновации и подобрения, необходими за подобряването на качеството и разширяването на достъпа до образование в България.
За първи път по време на конференцията е организирано пространство, в което представители на различни НПО-та в образованието могат да се представят неформално пред участниците във форума. Идеята е всяко НПО да има кръгла маса, на която да може свободно да разговаря със заинтересовани хора и да дава информация за различни свои програми или дейността си като цяло.
Събитието се организира от Фондация „Заедно в час“, Европейската комисия и Световната банка в България.
Сред основните лектори на Конференция Образование 2015 ще бъде Тибор Наврачич – еврокомисар по образование и култура, в панела Образование България 2030.
Темата за иновациите в образованието ще бъде представена от Рафаел Паренте – бивш заместник-секретар по образование в Рио де Жанейро и настоящ директор на LABi – лаборатория за образователни иновации.
Директорът на Полския образователен институт и създател на полския модел за добавена стойност на училищата, Михал Ситек, ще разкаже за промените в образованието и учителската професия в Полша и ще отговаря на въпроси по темата.
Виктория Левин е икономист към Световната банка, в отдел Човешко развитие, където работи върху мрежи за социална сигурност, пазар на труда и анализ на бедността. Тя ще представи изследавнето си върху когнитивните и социално-емоционални умения на българската работна сила.
Анабел Бейтс е директор на Академия Арк Елвин в Северозападен Лондон, Англия. Тя ще представи своя опит на директор в училище с ученици от над 50 националности, които произхождат от нисък социално-икономически статус.
Къде: София, хотел „Маринела“, бул. “Джеймс Баучер” № 100
Кога: 9, 30 ч. – 16, 30 ч.
Конференцията е напълно безплатна, но със задължителна регистрация
За контакт Методи Терзиев, Директор институционални партньорства, Фондация Заедно в час, е-поща: [email protected], тел: 02/ 988 06 88