Национална мрежа за децата издаде своя Годишен отчет за 2014 г.
Измина една вълнуваща и много интензивна година за Национална мрежа за децата. Година с поглед към бъдещето. Година, в която гласовете на децата, въпреки усилията на много граждани, не бяха чути. Детската бедност остава на тревожно високо равнище. Наказанията и санкциите срещу родителите продължават да бъдат основна мярка в социалната, здравната и образователната политика.
Не бива да пренебрегваме обаче факта, че през 2014 г. има и напредък в някои области и дано това да продължи така. Все повече съмишленици има в политическите среди, които смятат, че правосъдието за децата трябва да се промени така, че да ги защитава. Новият проект на закон за предучилищното и училищното образование е друга стъпка напред, която се очаква да подобри живота на децата, а родителите да се чувстват по-включени в образованието на децата им.
Това, което си пожелаваме, е да продължаваме да отстояваме правата на децата, въпреки дискриминацията, омразата на речта и негативното влияние върху децата от нас самите – възрастните.
Да продължим означава, че ще успеем!
Годишен отчет 2014 (PDF, 2,92 MB)


