Skip links

Два центъра за настаняване от семеен тип откриха в Карнобат

“Завършването на проекта за изграждане на двата центъра за настаняване от семеен тип в Карнобат за нас е доказателство, че сме на верен път. ” Това каза главният секретар на Министерството на регионалното развитие Климентина Денева при откриването на обектите, съобщиха от МРР.

Двата центъра в Карнобат са първият завършен проект по схемата за деинституционализация на деца от институции, предлагащи социални услуги за деца в риск по ОПРР.

Климентина Денева обърна внимание, че преди старта на проекта за двата центъра, отново със средства от Програмата, през 2011 г. е обновен домът за деца с умствена изостаналост в с. Искра. След закриването му децата от него ще бъдат настанени във вече завършените две къщички. Така 28 лица ще имат възможността да живеят в нормални и близки до семейните условия, каза още тя.

Проектите, които се реализират по схемата за деинституционализация в област Бургас, са пет на обща стойност над 6,8 млн. лв., съобщи главният секретар на регионалното министерство. След завършването им през следващата година в 11 центъра за настаняване от семен тип и защитени жилища ще бъдат настанени 149 деца и младежи в неравностойно положение.

 

Източник: vesti.bg

Снимка: karnobat.acstre.com

Прочетете също и: