Липсата на достатъчно харесвания в профил в социалните мрежи води до трупане на агресия у децата, която може да избухне по всяко време, обобщиха по време на международна конференция, проведена вчера с експерти от 6 държави в Добрич, информира teacher.bg, цитирайки “Монитор”.
Пристрастяването на подрастващите към интернет пространството и социалните мрежи водят до конфликти от нов тип и са необходими нови техники за разрешаване на проблемите. В социалните мрежи децата си разменят обидни реплики, което пък се пренася и върху взаимоотношенията им в училище.
Този тип конфликти все по-често тръгва с размяна на обидни реплики или кражба на самоличности в интернет, предупредиха педагози на проведената в Добрич работна среща по международния проект “Медиация на конфликта, за да се оптимизира комуникацията в образователна, социална и културна среда”, от секторна програма “Грюндвиг”.
В програма “Грюндвиг” на Европейския съюз участват учители, юристи, психолози и социални работници от Испания, Италия, Румъния, Словения, Турция и България.
“Проектът е насочен към овладяване на нови техники за справяне с конфликтите. Недоразуменията, които възникват в интернет, най-често са кражба на парола и самоличност, с което се наврежда на друго лице, а това бързо се пренася в училищната среда. Децата трупат агресия и когато нямат достатъчно харесвания във Фейсбук”, поясни Весела Панчева, директор на СОУ “Димитър Талев” в Добрич, което е партньор в проекта.
“След подобен конфликт между двама ученици в училището, които си партнирали в интернет игра, единият се преместил в друго учебно заведение”, допълни Панчева.
Източник: teacher.bg
Снимка: photl.com/Rotyew JK