Между 10 и 16 септември Национална мрежа за децата проведе своето редовно Есенно училище по правата на децата. Обучителното събитие дава старт на новата група от 8 организации – 8 възрастни професионалисти и 16 деца – участници в програма „Мегафон“. След интензивното обучение в основите на правата на децата и важността на правото им на мнение, децата стават част от младежка мрежа „Мегафон“, с която НМД работи в редица свои ключови дейности.
Чрез серия от интерактивни упражнения младите участници задълбочено разучиха правата на децата, опознаха Национална мрежа за децата и се подготвиха за бъдещите предизвикателства в „Мегафон“. Междувременно възрастните професионалисти от различни ъгли разгледаха различни подходи към създаването и прилагането на проекти и програми, основани на правата на децата, и усъвършенстваха уменията си за работа с деца, особено що се касае до участието на децата в тяхната дейност.
Тази година новите организации участници в програма „Мегафон“ са фондация „Здраве и социално развитие“, фондация „Конкордия България“, фондация „П.У.Л.С.“, УН към ОУ „Христо Ботев“- с. Търнава, сдружение „Гаврош“, сдружение „Младежка толерантност“, сдружение „Петлите“ и сдружение „Инициатива за развитие Кърджали решава“.
Следващата им среща ще бъде в подготовката и провеждането на форума „Voice it”, който ще се проведе на 20 ноември в гр. София.